Brugschampions DK BRCH (DK)
Jagtchampions  JCH
(DK)
Eksteriør Champions  UCH
(DK)

 

2015 DKJCH & SEUCH & DKUCH  Kragereden Maggie Christina Bak
2015 DKJCH Mårup Cato Per Pedersen
2015 DKJCH Kirstinekjær´s D Eddie Gunnar Jensen
2015 DKJCH & DKUCH  Mårup Storm Søren Gottfredsen
2015  DKJCH 

   Red Garlic Union Mix

Ole Emde Schmidt
2015 SEUCH & DKUCH Kragereden Maggie Christina Bak
2015 DK JCH Vilslevs Kari Flemming Vilslev Knudsen
2015

 DKUCH 

 Mårup Storm 

Søren Gottfredsen
2015   Svensk UCH Krageredens Maggie Christina Bak
2015  UCH Mårup Storm  Søren Gottfredsen
2014 JCH Vilslev Josefine Flemming Vilslev Knudsen
2014 UCH Krageredens Maggie Kent Madsen
2014 UCH Mårup Messi Per Pedersen
2013 JCH Unika Lene Knudsen
2013 JCH Mårup Messi Per Pedersen
2013 JCH   Erica Ulrik Kjærsgaard
2013 JCH Kiwi Lines Kokus Jan Lorentzen
2012 UCH Erica Ulrik Kjærsgaard
2011 JCH Rødrypas Riders of the Storm Jan Justesen
2010 INT. FTCH. SJCH. BRCH. JCH. Lohmann´s Jaffa Frank Krøyer
2009 S JCH - BRCH -  JCH   Lohmann´s Jaffa Frank Krøyer
2008

S JCH - BRCH -  JCH

Ibber Tony Andersen
2008 JCH      Klippeøen´s C Tjako Per Pedersen
2008 JCH Lohmann´s Jaffa Frank Krøyer
2008  JCH Skovlykkes Hilti Erling Christensen
2006 UCH Sprinter Per Åedersen
2006 JCH Tilde Ole Schmidt
2005

UCH  BRCH JCH

Englyst Canel Jørgen Jensen
2005 JCH  Ibber Tony Andersen
2004 JCH Trix Alex Røge Hermansen
2004  JCH  Flanny Kim Jacobsen
2004  JCH Mårup Skot Ulrik Kjærsgaard
2004  JCH Griffit Susanne Schmidt
2004  JCH Sheantullagh Glenn  Torben Reese
2003

  UCH  BRCH

Englyst Canel Jørgen Jensen
2003  UCH Setterly Carlo Leif Hermann
2003 UCH Greif Helge Knudsen
2002

 JCH

Senti Allan Bak Jensen
2002 JCH Klippeøens Pri Knud Erik Andersen
2001

 UCH JCH BRCH

Klippeøens Riff Torben Reese
2001 JCH Futte Whitefood Hugo Pedersen
2001 JCH Thydalens H. Thunderboomer Jan Justesen
2000  SCH & DKUCH  Chutney Jan Lorentsen
 2000   UCH JCH Klippeøens Riff Torben Reese
2000    JCH      Kristinekærs Vax Sven  Aage Jensen   
2000 JCH Setterly Aldo Leif Hermann
2000  UCH Englyst Canel Jørgen Jensen
1999

 JCH

Futte Whitefoot Hugo Pedersen
1999

  UCH

Chutney Jan Lorentzen
1999 UCH Tenna Søren Nielsen
1998 JCH Tilde Erik Marker
1998   JCH Paw Ulrik Kjærsgaard
1998   UCH Livalines Ticco Erling Juul Jensen
1997

JCH

Sandi Leif Hermann
1997  JCH Sita Per Pedersen
1996

UCH

Skovlykkes Bine Erling Christensen
1995

 JCH

Thess Kim Jacobsen
1995  JCH Englyst Ditte Arne Englyst
1994

JCH

Tess Ole Schmidt
1994 JCH Senta Leif Hermann
1992

UCH

Tuula Jørgen Jensen
1992 JCH   Nelly John Skovgård Nielsen
1992 JCH Ditte Kent Madsen
1991 JCH Jackie  Lars Schmidt
1990

JCH

Maj Tommy Pedersen
1989 SF & DH UCH Trille Steve Fairhurst
1989 UCH Nix Niels Kvist
1989  JCH * Clarissa Kim Ragborg
1987

UCH

Rosty Flemming Vilslev
1985

   BRCH **

Canel Jørgen Jensen
1985 UCH Lady Haakon F Jensen
1981 UCH Havdrup Sief Palle Krag
1975 UCH Trold Niels Nielsen
1975 UCH Lindballes Dolly Harry Madsen
1965 UCH  Dannerhøjs Nille K A Christensen
1965 UCH Ponto Niels Nielsen
1964 UCH Højrups Britta Ove Pedersen
1956

 DK UCH  S UCH  N UCH 

Tåssebergs Inka Holger Nerlin
1955 UCH Dannerhøjs Puk Grusgaard Thykjær
1954

UCH

 Kongsnæs Ray S.A. Tetzlaff
1952

UCH

Vita af Elinor  ?
1948

UCH

Gisa ?
1948  UCH Flaks ?
1948  UCH Knold II  
1948   UCH Hedegårdens Ulla Lars H. Rahbek
1947

UCH

Lyngmarkens Fox K.A.Christiansen
1943

UCH

Elinor ?
1938

 UCH

Lyngmarkens Ray S.A. Tetzlaff
1937

 UCH

Evadals Ross ?
1936

 UCH

Evadals Fellow V.E. Porsdal


* ( første danske Jagtchampion)

** ( første danske Brugschampion)   

 
Der findes mange flere hunde, dette er begyndelsen til en liste.
Rettelser, nye hunde, m.v. bedes meddelt på mail til Palle Krag.


RETUR MENU